Geoblog.pl    tommer    Podróże    Indie    Jezdzenie po Kalkucie

Jezdzenie po Kalkucie

Indie, Kolkata

Gabi:
Po wypasionym sniadaniu w hotelu, wyruszylismy w poszukiwaniu biura linii lotniczych w celu zakupienia biletow na Andamany.
Taksowkarz zawiozl nas na wyznaczona ulice, jednak biuro znalezlismy sami- nie kumaty byl.
Nastepnie 2h szukalismy internet caffe(byl 5min od biura-ale nie widzielismy), znalezlismy po zwiedzeniu na piechote "polowy" miasta. W internet caffe - starszy mily pan, najpierw zrobil Tomkowi skanowanie lini papilarnych palca (12 razy), nastepnie zdjecie jego i paszportu- i dopiero dopuscil nas do stanowiska- ich dokumentacja rozklada na lopatki.
Sa!!! Lecimy jutro rano (05.35) na Andamany.
Zlapalismy taxi i pojechalismy do domu Matki Teresy.
Zostawilismy troszke "grosza" dla dzieci i nastepnie udalismy sie do Victoria Memorial - rewelacja.
Zabralismy bagaze z naszego super lux hotelu i ruszylismy w poszukiwaniu noclegu.
Udalo sie po 3 h.
W miedzy czasie jezdzilismy jednym z najdluzszych mostow na swiecie.
hotel 600Rs / doba z europejska lazienka.
02.00 pobudka i na lotnisko!!!

W Kalkucie nie ma tuk-tukow w centrum, tylko zolte taksowki, albo wlaczaja taksometr, albo trzeba sie umowic co do ceny (lepiej na taksometr).

Magda
Magda - 2008-11-25 23:00
Skanowanie linii papilarnych.. ha!ha! Super! Ciekawe co trzeba zrobić, żeby się wysikać w miejskim szalecie? Zdać egzamin? Pokazać prawo jazdy? Dobrze słyszeć, że są gdzieś kraje, gdzie też nie do końca jest normalnie :) Sweet Alice Was czyta ostrzegam! Sama dałam jej namiary! Może coś skrobnie.
Wypoczywajcie. Co tam dają lokalnego dobrego do jedzenia?

tommer
tommer - 2008-11-28 12:06
Madzia musze ci powiedziec, ze od przyjazdu nie narzekamy na jedzenie. Tu na wyspach np. dzis Tomek jadl Egg Plant Salat- calkiem to dobre jest. Poza tym jemy kurczaki, rybi, sniadanie tosty. Jest ok
Wiemy , wiemy ze Mama czyta. Dobrze, bo wie gdzie jestesmy.

tommer
Tomek Meroń
zwiedził 21.5% świata (43 państwa)
Zasoby: 312 wpisów312 77 komentarzy77 2335 zdjęć2335 0 plików multimedialnych0

02.10.2015 - 05.10.2015